E-vijeće  |  Webmail  |  Kontakt           english

Sjenički najbolji karatisti

U subotu i nedelju je u Smederevu održan Kup Srbije za pionire i mlade nade u karateu na kome su učestvovali kvalifikovani takmičari sa regionalnih takmičenja.

Na ovom kupu , Sjenicu su predstavljali članovi karate kluba “Šampion“, koji su osvojili prvo ekipno mjesto za pionire, te su tako osvojili drugu zlatnu medalju za svoj tim.

Ekipu karate kluba “Šampion“ predstavljali su Haris Tajić, Filip Bojović i Andrej Tandir.

Filip Bojović je nastupio pojedinačno i osvojio drugo mjesto, Pioniri borbe 2008.godište, u kategoriji – 50kg.

Trener karate klub “Šampion“, Halil Metović ističe da su djeca vrijedno trenirala, te su dobri rezultati bili neminovni. Učestvovalo je više od 1 000 takmičara iz 120 klubova Srbije i svi učesnici su morali proći kvalifikacije u borbama.

Trener Metović ističe da se članice ovog kluba aktivno spremaju za državno prvenstvo za pionirke koje će se održati u martu naredne godine.